Новини

Про монетизацію субсидій та вчасність виплат

Послуги

11.03.2019

Шановні споживачі!

Відповідно до постанов  КМУ №1176 від 27.12.2018 та № 62 від 06.02.2019 з 01 січня 2019 запроваджено монетизацію субсидій, яка відбуватиметься двома шляхами:

·         Споживачам, які звернулися за призначенням субсидій до 31.12.2018 р., а також тим, що звернулися після 1.01.2019 р., проте субсидія їм призначена з 2018 року - починаючи із нарахування лютого 2019 року дана компенсація буде виплачуватися у «готівковій формі». Пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом з пенсією. Всі інші субсидіанти зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.

·         Споживачам, які звернулися за призначенням субсидій з 1.01.2019 та субсидія призначена із даного періоду відшкодування відбуватиметься шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк»  на рахунки надавачів послуг до 18 числа  за наявності відповідного фінансування. Перерахування коштів за послуги здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електричної енергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу. Проте одержувач житлової субсидії може визначити іншу послідовність перерахування коштів.

Таким чином  починаючи з лютого у рахунках за спожиту електроенергію не буде відображено суми нарахованої субсидії. Проте відповідно до постанови №848 громадяни, яким житлова субсидія надається у грошовій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги. Згідно п. 4.12 Правил роздрібного ринку рахунок за спожиту електричну енергію необхідно оплатити не пізніше  20 числа місяця. Крім того, якщо УСЗН (ДСП) отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів житлова субсидія не призначається.

У разі виникнення запитань щодо змін у механізмі отримання призначеної субсидії, необхідно звертатися у структурні підрозділи Управління праці та соціального захисту населення або Департаменту соціальної політики.

           Сподіваємося, що зміна механізму виплати нарахованої субсидії не вплине на вчасність проведення розрахунків за спожиту електроенергію.

  

 

 

З повагою

Адміністрація ТОВ «Прикарпатенерготрейд»